Нов случай на кучешка тения при човек е регистриран в Регионалната здравна

...
Нов случай на кучешка тения при човек е регистриран в Регионалната здравна
Коментари Харесай

Kyчешка тения при човек в Кърджалийско

Нов случай на кучешка тения при човек е регистриран в Регионалната здравна ревизия (РЗИ) в Кърджали.

Петя Папазова, основен секретар на институцията, изясни, че става въпрос за 74-годишна жена от община Кърджали. Случаят е регистриран в петък, като дамата е лежала в лечебно заведение и вече е изписана.

" От началото на годината досега, това е пети регистриран в РЗИ случай ", посочи Папазова. Тя добави, че за цялата 2022 година в здравната ревизия са регистрирани общо четири случая на кучешка тения при човек. 

Справка в уеб страницата на здравната ревизия в Кърджали демонстрира, че последно случай на ехинококоза е бил регистриран през май, а през април случаите са били два. Останалите случаи са от началото на годината.

Кучешката тения или ехинокок е паразит, който обикновено поразява черния или белия дроб. Припомняме, че през 2017 година необичаен случай на ехинокок на сърцето бе причина за гибелта на 34-годишна жена, още веднъж от община Кърджали.

Тогава повода за смъртта на дамата бе установена при аутопсията й в МБАЛ " Д-р Атанас Дафовски " в Кърджали.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР